• ПРОМОЦИЈА НА ДУАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ - ТЕХНИЧАР ЗА ПРОИЗВОДНО МАШИНСТВО и ЗАВАРУВАЧ

Учениците Кире Џунџев и Горан Атанасков ученици во образовниот профил „Техничар за компјутерско управување“ од машинската струка, денеска за време на престојот на Министерката за образование и наука г-ѓа Мила Царовска направија програма со која го изгравираа нејзиното име со помош на едукативна ЦНЦ машина.

• ПРОМОЦИЈА НА ДУАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ

Со почитување на мерките за однесување во услови на панедмија, под мотото УЧИ ПАМЕТНО РАБОТИ СТРУЧНО во дворот на ССОУ „Коле Неделковски“ беше претставен новиот концепт на Дуално образование.

• Посета и презентација на работата на фирмата АЦ Електрик Тек ДОО

• УЧЕНИЦИТЕ ОД ДУАЛНАТА ПАРАЛЕЛКА ИЗБИРАА ПРЕТПРИЈАТИЕ КАДЕ ЌЕ ИЗВЕДУВААТ ПРАКТИЧНА НАСТАВА

Денеска во училишниот двор, почитувајќи ги препораките за однесување во услови на пандемија, учениците од образовниот профил „Техничар за производно машинство“ остварија средба со претставници од Делегацијата на Германското стопанство во Република Северна Македонија и претставници од претпријатијата „Маркарт Македонија“ и „Брако“.

• ССОУ „Коле Неделковски“ – Добитник на грант од МОН за Проект на МИМО

• Доделени таблетите на учениците од семејства кои се во тешка социјална состојба.

• Средба со учениците кои добија стипендија од Општина Велес

• Учество на работилницата на тема: Искуствата и предизвиците со онлајн наставата по Физичко и здравствено образование и Спорт и спортски активности

• Посета на Министерката за образование и наука г-ѓа Мила Царовска и Директорот на Делегацијата на германско стопанство на Р.С. Македонија г-дин Патрик Мартенс

• ДУАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ ПРОИЗВЕДУВА СТРУЧЕН И КВАЛИТЕТЕН КАДАР

• Начин на однесување на учениците во услови на пандемија

• Документи за работата на училиштето

• ЕВРОПСКИ ДЕН НА СПОРТОТ ВО УЧИЛИШТАТА

Предизвик на Федерацијата на училишен спорт на Македонија

Предизвикот на Федерацијата на училишен спорт на Македонија е прифатен. Развој на моторички способности во рамките на тренажен процес - фудбал (удар на гол, водење на топка, голманска техника, центар шут и дриблинг). Учениците од трета година Александар Стојанов, Мартин Басаров и Горан Ѓошевски при ССОУ “Коле Неделковски“ од Велес, под менторство на м-р Ангелче Гушев како дел од УСК “Коле Неделковвски - УЗУС“ од Велес. И во месец април продолживме со предизвиците на Федерацијата на училишен спорт на Македонија во кој се прикличија повеќе од седумдесет ученици од генерацијата прва и трета година под менторство на м-р Ангелче Гушев.
Вие сте на: Home Настани Предизвик на Федерацијата на училишен спорт на Македонија