• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

СВЕЧЕНО ДОДЕЛУВАЊЕ НА ДИПЛОМИ „ЛИДЕР НА СТРУКА“

Во Министерството за образование и наука во Скопје, на 27 Април 2018 година се одржа свечено доделување на дипломи за државниот натпревар „Лидер на струка“–избор на најдобар ученик во струка од завршните години во стручното образование во Република Македонија. Настанот беше одбележан со пригодно обраќање до присутните ученици, наставници, претставници од ЦСОО и МОН, на министерката за образование и наука Рената Дескоска, која ги додели дипломите. На ученикот Никола Стоименов од паралелката IV-5, образовен профил–Електротехничар за компјутерска техника и автоматика, му беше доделена диплома за освоено I (прво) место на ниво на електротехничка струка на државно ниво. На настанот учествуваа и проф. Томислав Иванов, ментор во теоретскиот дел и проф. Никола Дечев ментор во практичниот дел, на кои им беа доделени дипломи за менторирање на ученикот и освоено I (прво) место. ЧЕСТИТКИ ДО УЧЕНИКОТ, МУ ПОСАКУВАМЕ И ПОНАТАМУ ДА ЧЕКОРИ ПО ПАТОТ НА УСПЕХОТ!!!
Вие сте на: Home Настани Настани СВЕЧЕНО ДОДЕЛУВАЊЕ НА ДИПЛОМИ „ЛИДЕР НА СТРУКА“