• Прошетка низ Новогард

• 8-ма ученичка размена со збратименото училиште „Станислава Стажица“ од Новогард, Р. Полска.

Во петокот, замина осмата група на нашите најдобри ученици за Новогард, Република Полска. Им посакуваме среќен пат и убав помин.

• Свечено отварање на „Маркарт Тренинг Центар“

• Донација од фирмата „Маркарт“ за ССОУ „Коле Неделковски“

• Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски од Велес, трети на Гимназијадата во Тетово

Во периодот од 10-12.5.2018 год., во Тетово се одржа единаесетата по ред државна спортска манифестација на средни училишта „Гимназијада”. Учесниците се натпреваруваат во повеќе спортски дисциплини и тоа: фудбал, футсал, кошарка, ракомет и одбојка во машка и во женска конкуренција.

• Фотографии од првиот ден од посетата на Будимпешта во рамките на меѓународната екскурзија за учениците од трета година

• Интервју со гостите од Франција Посета на учениците од средното училиште Sauxmarais, Р. Франција

Денес 23 април 2018 г. во Велес ги пречекавме, се дружевме и спортувавме со учениците и наставниците од Средното стручно училиште од Р.Франција од местото Tourlaville (http://www.lycee-sauxmarais.fr/), дел на збратимената општина Cherbourg-en-Cotentin, со Општина Велес.

• Пријателски натпревар помеѓу учениците на ССОУ “Коле Неделковски“ и ООУ “Васил Главинов“

• ДРЖАВНА УЧИЛИШНА ЛИГА ВО ОДБОЈКА

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се реализира ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА во одбојка – средни училишта во машка конкуренција.

• Презентација на иновации пред учениците од основните училишта во с. Горно Оризари и Чашка

• Дружење и куглање

• Прошетка на планината Витоша

• 4 - ти ден од практичната настава

ОТВОРЕН ДЕН УЧИЛИШТЕТО - 16 МАЈ 2018 ГОДИНА

ПОЧИТУВАНИ ДЕВЕТООДДЕЛЕНЦИ, НА 16 МАЈ 2018 ГОДИНА, УЧИЛИШТЕТО ПОВТОРНО ЌЕ ГИ ОТВОРИ ВРАТИТЕ ЗА ИДНИТЕ СРЕДНОШКОЛЦИ.

ДОЈДЕТЕ И ПОСЕТЕТЕ НЕ!

ДОЈДЕТЕ И ВИДЕТЕ ГИ КАБИНЕТИТЕ КАДЕ СЕ ИЗВЕДУВА ПРАКТИЧНАТА И ТЕОРЕТСКАТА НАСТАВА, ВИДЕТЕ ЈА ОПРЕМЕНОСТА СО НАГЛЕДНИ СРЕДСТВА, ОСТВАРЕТЕ НЕПОСРЕДНА КОМУНИКАЦИЈА СО НАСТАВНИОТ КАДАР И ЗАПОЗНАЈТЕ СЕ СО РАЗЛИЧНИТЕ АКТИВНОСТИ, ПРОЕКТИ И УСЛОВИ ЗА РАБОТА ВО УЧИЛИШТЕТО.

БИДЕТЕ ДЕЛ ОД ЕРАЗМУС+ ПРОЕКТИТЕ И ПОСЕТЕТЕ НЕКОЈА ЕВРОПСКА ЗЕМЈА, УЧЕСТВУВАЈТЕ ВО МЕЃУНАРОДНАТА РАЗМЕНА НА УЧЕНИЦИ СО ЗБРАТИМЕНОТО УЧИЛИШТЕ „СТАНИСЛАВА СТАШИЦА“ ОД НОВОГАРД, РЕПУБЛИКА ПОЛСКА, УЧЕСТВУВАЈТЕ ВО НАУЧНИТЕ ЕКСКУРЗИИ И ПОСЕТЕТЕ ГИ РАЗЛИЧНИТЕ САЕМСКИ МАНИФЕСТАЦИИ.

БИДИ И ТИ ДЕЛ ОД ССОУ „КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ“!

СЕ ГЛЕДАМЕ НА 16 МАЈ 2018 ГОДИНА!

*(фотографиите се минатогодинешниот Отворен ден)

Вие сте на: Home Настани Настани ОТВОРЕН ДЕН УЧИЛИШТЕТО - 16 МАЈ 2018 ГОДИНА