• Прошетка низ Новогард

• 8-ма ученичка размена со збратименото училиште „Станислава Стажица“ од Новогард, Р. Полска.

Во петокот, замина осмата група на нашите најдобри ученици за Новогард, Република Полска. Им посакуваме среќен пат и убав помин.

• Свечено отварање на „Маркарт Тренинг Центар“

• Донација од фирмата „Маркарт“ за ССОУ „Коле Неделковски“

• Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски од Велес, трети на Гимназијадата во Тетово

Во периодот од 10-12.5.2018 год., во Тетово се одржа единаесетата по ред државна спортска манифестација на средни училишта „Гимназијада”. Учесниците се натпреваруваат во повеќе спортски дисциплини и тоа: фудбал, футсал, кошарка, ракомет и одбојка во машка и во женска конкуренција.

• Фотографии од првиот ден од посетата на Будимпешта во рамките на меѓународната екскурзија за учениците од трета година

• Интервју со гостите од Франција Посета на учениците од средното училиште Sauxmarais, Р. Франција

Денес 23 април 2018 г. во Велес ги пречекавме, се дружевме и спортувавме со учениците и наставниците од Средното стручно училиште од Р.Франција од местото Tourlaville (http://www.lycee-sauxmarais.fr/), дел на збратимената општина Cherbourg-en-Cotentin, со Општина Велес.

• Пријателски натпревар помеѓу учениците на ССОУ “Коле Неделковски“ и ООУ “Васил Главинов“

• ДРЖАВНА УЧИЛИШНА ЛИГА ВО ОДБОЈКА

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се реализира ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА во одбојка – средни училишта во машка конкуренција.

• Презентација на иновации пред учениците од основните училишта во с. Горно Оризари и Чашка

• Дружење и куглање

• Прошетка на планината Витоша

• 4 - ти ден од практичната настава

Учество на Отворениот ден на ООУ „Св. Кирил и Методиј“

Учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ се претставија пред идните средношколци на отворениот ден што го организираше ООУ „Св. Кирил и Методиј“. Учениците и родителите се запознаа со образовните струки и профили кои ги нуди училиштето.

Истотака, до родителите беше упатена покана да го посетат ССОУ „Коле Неделковски“ на отворениот ден за родители кој ќе биде на 15.05.2018 во 18.00 часот и одблиску да се запознаат со работата на училиштето.

Додека, наредниот ден, 16.05.2018 година, ќе се организира отворен ден за учениците деветтооделенци во периодот од 10-14 часот.

Повелете, ВЕ ОЧЕКУВАМЕ !!!

Вие сте на: Home Настани Настани Учество на Отворениот ден на ООУ „Св. Кирил и Методиј“