• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

24 Мај - Ден на сесловенските просветители Светите Кирил и Методиј

HPIM1032_filtered_resize

Во салата „Бели Мугри“ беше одржана свеченост по повод „24 Мај - Денот на Светите Кирил и Методиј“. На свеченоста беа доделени награди за најдобрите просветни работници. Оваа година за прв пат наградите беа доделени во три категории: најдобар наставник во одделенска, предметна настава и во средно образование.

Комисиите се одлучија за: Љубица Тодоровска од основното училиште „Благој Кирков“, Роска Чукниева од музчкото училиште „Стефан Гајдов“ и Мице Стефановски од средното стручно училиште „Коле Неделковски".

„Тој наставник секако ја заслужува наградата. Во долгогодишниот стаж има преку 20 медали со неговите ученици од различни натпреварувања по машинство„ рече Валентин Елисковски директор во ССОУ „Коле Неделковски".

Za_naslovna
HPIM1019_filtered_resize
HPIM1020_filtered_resize
HPIM1021_filtered_resize