• Учество на тренинг обука “Зајакнување на капацитетите на наставниците задолжени за училишните заедници“

Фонадацијата Конрад Аденауер и Здружението ЛЕАД во со одобрување на МОН и БРО, во периодот од 15-16.10.2018 год., во хотелот “Фени“ во Кавадарци организираше семинар на тема “Зајакнување на капацитетите на наставниците задолжени за училишните заедници“, а воедно и на работа на зајакнување на ученичкото учество во процесите на донесување на одлуки во средните училишта.

• Популаризација на служење на воениот рок

Денеска, претставници на Министерството за одбрана и офицери на Армијата на Република Македонија, пред учениците од завршните години извршија презентација на работата на Армијата на Република Македонија и популаризација на служењето на воениот рок.

• Чествување на Патронот во с. Војница

• Првиот наставен час за учениците од прва година и запознавање со новите класни раководители

• Првиот училишен ден во ССОУ „Коле Неделковски“

• Прошетка низ Новогард

• 8-ма ученичка размена со збратименото училиште „Станислава Стажица“ од Новогард, Р. Полска.

Во петокот, замина осмата група на нашите најдобри ученици за Новогард, Република Полска. Им посакуваме среќен пат и убав помин.

• Свечено отварање на „Маркарт Тренинг Центар“

• Донација од фирмата „Маркарт“ за ССОУ „Коле Неделковски“

• Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски од Велес, трети на Гимназијадата во Тетово

Во периодот од 10-12.5.2018 год., во Тетово се одржа единаесетата по ред државна спортска манифестација на средни училишта „Гимназијада”. Учесниците се натпреваруваат во повеќе спортски дисциплини и тоа: фудбал, футсал, кошарка, ракомет и одбојка во машка и во женска конкуренција.

• Фотографии од првиот ден од посетата на Будимпешта во рамките на меѓународната екскурзија за учениците од трета година

• Интервју со гостите од Франција Посета на учениците од средното училиште Sauxmarais, Р. Франција

Денес 23 април 2018 г. во Велес ги пречекавме, се дружевме и спортувавме со учениците и наставниците од Средното стручно училиште од Р.Франција од местото Tourlaville (http://www.lycee-sauxmarais.fr/), дел на збратимената општина Cherbourg-en-Cotentin, со Општина Велес.

• Пријателски натпревар помеѓу учениците на ССОУ “Коле Неделковски“ и ООУ “Васил Главинов“

ЕРАЗМУС+

42659980 10156807579519662_3073726627083976704_o

ВО РАМКИТЕ НА „ЕРАЗМУС+“ ПРОЕКТОТ ЗА УЧЕБНАТА 2018-2019 ГОДИНА СЕ ПРЕДВИДЕНИ 2 МОБИЛНОСТИ, ОДНОСНО ИЗВЕДУВАЊЕ НА ПРАКТИЧНА НАСТАВА ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОД УГОСТИТЕЛСКАТА СТРУКА ВО БАРСЕЛОНА - ШПАНИЈА (МЕСЕЦ ЈАНУАРИ) И ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОД МАШИНСКАТА И ЕЛЕКТРОТЕХНИЧКАТА СТРУКА ВО ВЕЛЕЊЕ - Р. СЛОВЕНИЈА (МЕСЕЦ ДЕКЕМВРИ). БИДЕТЕ И ВИЕ ДЕЛ ОД НАЈДОБРИТЕ УЧЕНИЦИ КОИ 21 ДЕН ЌЕ ИЗВЕДУВААТ ПРАКТИЧНА НАСТАВА ВО ОВИЕ ЗЕМЈИ! СТЕКНЕТЕ ДОПОЛНИТЕЛНО РАБОТНО ИСКУСТВО И ДОБИЈТЕ „EUROPASS“ СЕРТИФИКАТ. ШТО Е ПОТРЕБНО? ПОЗНАВАЊЕ НА АНГЛИСКИОТ ЈАЗИК, УСПЕХ ВО УЧЕЊЕТО, РЕДОВНОСТ ВО НАСТАВАТА. ВЕ ОЧЕКУВАМЕ!

Вие сте на: Home Настани Настани ЕРАЗМУС+