• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

• Посета на Археолошкиот локалитет Стоби и Музејот на Албанската азбука во Битола

Во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција на младите во образованието на ден 09.11.2018 год. (петок) беше реализирана заедничка активност помеѓу учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ и учениците од партнер училиштето ОСТУ „Наце Буѓони“ од Куманово:

Формирање на средношколска заедница

На 03.10.2018 год. (среда) во салата за презентации при ССОУ “Коле Неделковски“ - Велес се конституираше Средношколската зедница при училиштето. На самото конституирање учество земаа сите претседатели на класните заедници, а за претседател на средношколската заедница при ССОУ “Кое неделковски“ – Велес беше избрана Радица Јованова од 3-6 клас, нејзин заменик ќе биде Елена Алексовска од 2-6 клас, а Горјан Крстев од 4-6, Јована Наумоска од 1-7 и Ивана Минова од 2-8 клас се членови во раководниот тим на заедницата. На средбата се разговаше за програмските активности на средношколската заедница. Оваа институцијапри нашето училиште работи со координација на професорот по спорт и спортски активности, м-р Ангелче Гушев кој е одговорен за истата.
Вие сте на: Home Настани Настани Формирање на средношколска заедница