• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Формирање на средношколска заедница

На 03.10.2018 год. (среда) во салата за презентации при ССОУ “Коле Неделковски“ - Велес се конституираше Средношколската зедница при училиштето. На самото конституирање учество земаа сите претседатели на класните заедници, а за претседател на средношколската заедница при ССОУ “Кое неделковски“ – Велес беше избрана Радица Јованова од 3-6 клас, нејзин заменик ќе биде Елена Алексовска од 2-6 клас, а Горјан Крстев од 4-6, Јована Наумоска од 1-7 и Ивана Минова од 2-8 клас се членови во раководниот тим на заедницата. На средбата се разговаше за програмските активности на средношколската заедница. Оваа институцијапри нашето училиште работи со координација на професорот по спорт и спортски активности, м-р Ангелче Гушев кој е одговорен за истата.
Вие сте на: Home Настани Настани Формирање на средношколска заедница