• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Фонадацијата Конрад Аденауер и Здружението ЛЕАД во со одобрување на МОН и БРО, во периодот од 15-16.10.2018 год., во хотелот “Фени“ во Кавадарци организираше семинар на тема “Зајакнување на капацитетите на наставниците задолжени за училишните заедници“, а воедно и на работа на зајакнување на ученичкото учество во процесите на донесување на одлуки во средните училишта. Целта на проектот е зголемување на капацитетите и знаењата на наставниците кои се задолжени за работа со училишните заедници особено во делот на младинската работа, методите на младинска работа и методите на неформално образование. Методологијата на тренинг обуката беше базирана на младинска работа и неформално образование. Таа по конкретно опфати презентации за младинска работа, групни вежби и предизвици, дискусија за формално и неформално образование, симулација со поделба на улоги, индивидуална и групна работа од страна на наставниците. На оваа обука од страна на ССОУ “Коле Неделковски“ Велес учество зема одговорниот при училиштето, м-р Ангелче Гушев.
Вие сте на: Home Настани Настани Учество на тренинг обука “Зајакнување на капацитетите на наставниците задолжени за училишните заедници“