• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

• Посета на Археолошкиот локалитет Стоби и Музејот на Албанската азбука во Битола

Во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција на младите во образованието на ден 09.11.2018 год. (петок) беше реализирана заедничка активност помеѓу учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ и учениците од партнер училиштето ОСТУ „Наце Буѓони“ од Куманово:

Противпожарен квиз натпревар

На ден 08.11. 2018 година во салата Бели Мугри во Велес под покровителство на Градоначалникот на Општина Велес и проивпожарниот сојуз на Општината Велес се одржа 36-тиот Општински противпожарен квиз натпревар. Натпреварувачите се натпреваруваат во две категории и тоа кадети и јуниори. Нашето училиште настапи во конкуренција на јуниори каде се натпреваруваа сите средни училишта од нашиот град. Екипата на ССОУ „Коле Неделковски“ ја сочинуваа учениците: Викторија Крстева, Илија Димов и Теодора Темелкова Димитрушева сите од паралелката II-5, предводени од менторот Митхат Мемиќ кои покажаа добри резултати и го освоија третото место, со ист број на поени и по дополнителниот круг на прашања со Гимназијата Кочо Рацин кои на ждрепка го освоија второто место во конкуренција со останатите средни училишта од нашиот град.
Вие сте на: Home Настани Настани Противпожарен квиз натпревар