• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

• Посета на Археолошкиот локалитет Стоби и Музејот на Албанската азбука во Битола

Во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција на младите во образованието на ден 09.11.2018 год. (петок) беше реализирана заедничка активност помеѓу учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ и учениците од партнер училиштето ОСТУ „Наце Буѓони“ од Куманово:

Тим Билдинг во Музејот на Илузии

Учениците кои реализираат практична настава во Маркарт заедно со своите ментори Трајче Каров и Маринела Савиќ Бошкоски беаво Скопје на еднодневна екскурзија која имаше научен и забавен карактер. Учениците го песетија Музејот на Илузии и знаменитостите низ градот. Целта на овој настан е подобро меѓусебно запознавање на учениците , размена на искуства со учениците кои од лани посетуваат практична настава во Маркарт и секако, запознавање со нивните ментори. Екскурзијата беше во организација на компанијата Маркарт.
Вие сте на: Home Настани Настани Тим Билдинг во Музејот на Илузии