• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

Во организација на Сојуз на училишен спорт – Велес, во периодот од 20 до 22 ноември оваа година се реализираше општинската лига – ракомет (машки) во која што учество земаа средните училишта од Велес. Натпреварите се организираат во Спортската сала “Гемиџии“. Под крајно не регуларни услови за игра екипа од страна на организаторот и делегатот на натпреварот екипата на ССОУ “Коле Неделковски“ во продолжувањето два пати по пет минути во финалниот натпревар со СОУ “Гимназија Кочо Рацин“ – Велес го освои второто на место на ниво на Општина Велес. Екипа на ССОУ “Коле Неделковски ја сочинуваа следните ученици: Тоше Јорданоски 3-2 клас, Давид Секуловски 1-6 клас, Драган Кимовски 3-5 клас, Кристијан Петров 4-3 клас, Никола Зазов 4-5 клас, Горан Крстевски 1-7 клас, Лазе Чаушевски 1-7 клас, Љупчо Гигов 1-7 клас, Никола Таневски 1-6 клас, Антонио Митревски 1-5 клас, Иле Димов 2-5 клас, Тоше Мартинов 2 -5 клас, Трајче Мазнев 1-4 клас, Петре Илиев 1-7 клас, Александар Митушев 1-8 клас и Ристовски Александар 1-8 клас. Екипата на нашето училиште ја предводеше наставникот по спорт и спортски активности, м-р Ангелче Гушев.
Вие сте на: Home Настани Настани РАКОМЕТНАТА ЕКИПА НА ССОУ „КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ“ УЧЕСНИК НА ОПШТИНСКИТЕ НАТПРЕВАРИ ВО ВЕЛЕС