• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Денеска во училиштето беше отворен кабинетот за изведување на практична настава за учениците од угостителската струка. Кабинетот во употреба го предаде Директорот на училиштето г-дин Боро Ристовски кој истакна дека учениците од угостителската струка сега имаат модерен кабинет во кој ќе можат да подготвуваат најразлични кулинарски специјалитети.
Вие сте на: Home Настани Настани СВЕЧЕНО ОТВОРЕН КАБИНЕТОТ ЗА ПРАКТИЧНА НАСТАВА ЗА УЧЕНИЦИТЕ ОД УГОСТИТЕЛСКАТА СТРУКА