• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

ОПШТИНСКИ НАТПРЕВАР ПО ФИЗИКА

51241346 10157118285489662_1990839881407922176_o

На 2.2.2019 год., во ССОУ „Коле Неделковски“, се одржа Општинскиот натпревар по физика. На ниво на средните училишта од општината, за натпреварот се пријавија и учествуваа ученици од прва година на образование од паралелка 1-6: Ребека Манева, Мартина Најдовска и Бојан Димовски под менторство на проф. Силвана Петрова. Честитки до учениците кои според постигнатиот број на поени, се пласираа за учество на Регионалниот натпревар по физика, кој ќе се одржи на 9.3.2019 год. според календарот за натпревари утврден од Друштвото на физичари на Република Македонија. На учениците им посакуваме многу среќа и успех.

Вие сте на: Home Настани Настани ОПШТИНСКИ НАТПРЕВАР ПО ФИЗИКА