• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБАТА ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ „ПРОЧКА“ НА ТЕМА „ВЕСЕЛИ И СМЕШНИ МАСКИ“

На ден 07.03.2019 г. со почеток во 11.00 часот беше отворена изложбата на маски со тема: „Весели и смешни маски“ во Мултифункционалната сала при ССОУ „Коле Неделковски“. И оваа година преку дружење креиравме маски а истотака настанот беше збогатен со нашиот многу успешен магионичар Христијан Костовски од 1- 7 клас. Наградени беа најуспешните маски, кои се дел од изложбата, како и маските кои беа изработени на работилницата. Настанот го организираа наставниците: Светлана Гацева Галева, Сашко Ѓоргов и Снежана Софијанова. Им благодариме на сите ученици учесници, на сите наставници кои земаа учество на конкурсот за успешната соработка.
Вие сте на: Home Настани Настани ОТВОРЕНА ИЗЛОЖБАТА ПО ПОВОД ПРАЗНИКОТ „ПРОЧКА“ НА ТЕМА „ВЕСЕЛИ И СМЕШНИ МАСКИ“