• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

ПОСЕТА НА ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ГЕРМАНСКАТА СТОПАНСКА КОМОРА

Денеска (11.04.2019 г.) училиштето беше посетено од страна на претставници на Германската стопанска комора, во рамките на проектот „Велес паметен град“. Тие се запознаа со активностите кои се реализираат со фирмата „Маркарт“ а кои започнаа од минатата година. Во овој период се остварени две големи донации од страна на фирмата „Маркарт“ а во соработка со Германската стопанска комора. Имено станува збор за изградба и опремување на училница во машинската работилница на училиштето, донација на рачен алат и мерни инструменти (ланската година) и донација на машина за рамно брусење и поголема количина на рачен алат. Преку овие донации училиштето ќе може да продуцира обучени кадри од машинската струка кои ќе можат своето место да го најдат во некоја од велешките фирми. Училиштето изразува голема благодарност до фирмата „Маркарт“, а се надева дека овој пример ќе го следат и останатите фирми од Велес.
Вие сте на: Home Настани Настани ПОСЕТА НА ДЕЛЕГАЦИЈА ОД ГЕРМАНСКАТА СТОПАНСКА КОМОРА