• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

На Меѓународниот фестивал за поезија и краток расказ „Михаил Бабинка“ во Нови Сад, Р. Србија, ученикот Филип Величковски ја освои втората награда. Честитки до ученикот и менторот и желби за натамошни успеси! Официјален извештај од конкурсот: https://www.facebook.com/scenasvihkreativnih/posts/2270631852974735?__tn__=K-R
Вие сте на: Home Настани Настани Втора награда за Филип Величковски од 2-7 клас при ССОУ „Коле Неделковски“, со ментор Мариче Стојанова.