• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Проект за меѓуетничка интеграција на младите во образованието

Во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција на младите во образованието нашето училиште ССОУ „Коле Неделковски“- Велес во партнерство со ОСТУ „Наце Буѓони“- Куманово успешно реализираше уште една од многубројните активности кои се реализираат шеста учебна година по ред. Овој пат учениците од двете партнер училишта од мешан етнички состав заедно со одговорните професори и родителите ја посетија фабриката „Маркард“ при што беа запознати со процесот на производство во оваа фабрика, а и имаа можност да го видат процесот на произвидство на прекинувачи, сензори и конролери за автомобилска индустрија. Потоа се реализираше работилница со учениците од електро струка на која ќе изработат спратна разводна табла и арматура за лед осветлување.
Вие сте на: Home Настани Настани Проект за меѓуетничка интеграција на младите во образованието