• Прошетка низ Новогард

• 8-ма ученичка размена со збратименото училиште „Станислава Стажица“ од Новогард, Р. Полска.

Во петокот, замина осмата група на нашите најдобри ученици за Новогард, Република Полска. Им посакуваме среќен пат и убав помин.

• Свечено отварање на „Маркарт Тренинг Центар“

• Донација од фирмата „Маркарт“ за ССОУ „Коле Неделковски“

• Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски од Велес, трети на Гимназијадата во Тетово

Во периодот од 10-12.5.2018 год., во Тетово се одржа единаесетата по ред државна спортска манифестација на средни училишта „Гимназијада”. Учесниците се натпреваруваат во повеќе спортски дисциплини и тоа: фудбал, футсал, кошарка, ракомет и одбојка во машка и во женска конкуренција.

• Фотографии од првиот ден од посетата на Будимпешта во рамките на меѓународната екскурзија за учениците од трета година

• Интервју со гостите од Франција Посета на учениците од средното училиште Sauxmarais, Р. Франција

Денес 23 април 2018 г. во Велес ги пречекавме, се дружевме и спортувавме со учениците и наставниците од Средното стручно училиште од Р.Франција од местото Tourlaville (http://www.lycee-sauxmarais.fr/), дел на збратимената општина Cherbourg-en-Cotentin, со Општина Велес.

• Пријателски натпревар помеѓу учениците на ССОУ “Коле Неделковски“ и ООУ “Васил Главинов“

• ДРЖАВНА УЧИЛИШНА ЛИГА ВО ОДБОЈКА

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се реализира ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА во одбојка – средни училишта во машка конкуренција.

• Презентација на иновации пред учениците од основните училишта во с. Горно Оризари и Чашка

• Дружење и куглање

• Прошетка на планината Витоша

• 4 - ти ден од практичната настава

HPIM1861 filtered_resize

На 22.09.2011 година, наставниците кои го предаваат предметот „Бизнис“ во трета и четврта година (Ѓоргов Сашо, Елена Јосифоска, Боро Ристовски и Трајко Ајтов) заедно со директорот на ССОУ „Коле Неделковски“, г-дин Валентин Елисковски беа поканети на свеченото отварање на Државниот натпревар за најдобар бизнис план во средните училишта за учебната 2011-2012 година.

И oваа година, по петти пат, традиционално како организатори на настанот се: Бирото за развој на образованието, Центарот за развој на нови бизниси, како и Националниот центар за развој на иновации и претприемачко учење.

Од оваа година покровител на настанот е Владата на Република Македонија, која воедно ќе ги обезбеди и наградите за најдобрите. Свеченото означување на почетокот на натпреварот беше од страна на Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов во просториите на Машинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

HPIM1827 filtered_resize

HPIM1829 filtered_resize

HPIM1832 filtered_resize

HPIM1833 filtered_resize