• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

• Посета на Археолошкиот локалитет Стоби и Музејот на Албанската азбука во Битола

Во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција на младите во образованието на ден 09.11.2018 год. (петок) беше реализирана заедничка активност помеѓу учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ и учениците од партнер училиштето ОСТУ „Наце Буѓони“ од Куманово:

HPIM1861 filtered_resize

На 22.09.2011 година, наставниците кои го предаваат предметот „Бизнис“ во трета и четврта година (Ѓоргов Сашо, Елена Јосифоска, Боро Ристовски и Трајко Ајтов) заедно со директорот на ССОУ „Коле Неделковски“, г-дин Валентин Елисковски беа поканети на свеченото отварање на Државниот натпревар за најдобар бизнис план во средните училишта за учебната 2011-2012 година.

И oваа година, по петти пат, традиционално како организатори на настанот се: Бирото за развој на образованието, Центарот за развој на нови бизниси, како и Националниот центар за развој на иновации и претприемачко учење.

Од оваа година покровител на настанот е Владата на Република Македонија, која воедно ќе ги обезбеди и наградите за најдобрите. Свеченото означување на почетокот на натпреварот беше од страна на Претседателот на Република Македонија д-р Ѓорге Иванов во просториите на Машинскиот факултет при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје.

HPIM1827 filtered_resize

HPIM1829 filtered_resize

HPIM1832 filtered_resize

HPIM1833 filtered_resize