• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

На 22.5.2019 год. (среда) одбојкарската екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес во спортската сала на СМУ “Никола Штејн“ во Тетово зема учество на третиот турнир и завршен турнир на Државната лига во ОДБОЈКА за средни училишта во машка конкуренција. На Државната лига во одбојка учество земаа најдобрите шест екипи од Република Македонија и тоа екипите на: СОУ “Никола Карев“ Струмица, ДУФК “М.М. Брицо“ Скопје, СОУ “Н. Н. Борче Крушево“ , СОУ “Никола Штејн“ Тетово, ССОУ “Коле Неделкивски“ Велес и СОУ “Зеф Љуш Марку“ Скопје На натпреварите од третиот турнир беа постигнати следните резултати: СОУ “Зеф Љуш Марку“ (Скопје) 0:2 ССОУ “Коле Неделковски“ (Велес) ДУФК “М.М. Брицо“ (Скопје) 2:0 СМУ “Никола Штејн“ Тетово СОУ “Н.Н. Борче“ Крушево 2:0 ССОУ “Коле Неделковски“ (Велес) СМУ “Никола Штејн“ Тетово 0:2 СОУ “Никола Карев“ Струмица СОУ “Никола Карев“ Струмица 2:0 СОУ “Зеф Љуш Марку“ Скопје По овие завршни натпревари, конечниот завршен пласман е следен: 1.ДУФК “М.М. Брицо“ Скопје 10 бода 2.СОУ “Никола Карев“ Струмица 9 бода 3.СОУ “Н.Н. Борче“ Крушево 7 бода 4.ССОУ “Коле Неделковски“ Велес 4 бода 5.СМУ “Никола Штејн“ Тетово 3 бода 6.СОУ “Гим. Зеф Љуш Марку“ Скопје 0 бода Водач на екипата на ССОУ “Коле Неделковски“ од Велес е професорот по спорт и спортски активности, м-р Ангелче Гушев. Екипата на ССОУ “Коле Неделковски“ Велес ја сочинуваа: Илија Илиевски, Сашко Ангеловски, Никола Зазов и Бобан Дукадиновски од 4-4 клас, Горан Славков 3-4 клас , Драган Кимовски 3-5 клас и Тоше Јорданоски 3-2 клас.
Вие сте на: Home Настани Настани Одбојкарската екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ (машки) го освои четвртото место во Државната лига за средни училишта во Република Мекедонија