• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

ФОРМИРАНА УЧЕНИЧКАТА ЗАЕДНИЦА ПРИ ССОУ “КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ“

На 18.9.2019 год. (среда) во ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес се одржа конституирање на Ученичката заедница при училиштето. На средбата учество земаа сите претседатели на класните заедници и работеа по следниот дневен ред: 1. Избор на раководство на ученичката заедница 2. Програма за работа на ученичката заедница и 3. Тековни прашања. По првата точка присутните ученици го избраа раководството на заедницата и тоа во состав: претседател Радица Јованова 4-4 клас, потпрестседател Елена Алексовска 3-6 клас, Даниела Радевска 2-6 клас, Ѓорѓи Камчев 2-7 клас и Иван Гушев 1-6 клас како членови. По втората точка беше презентирана програмата за работа на ученичката заедница и истата едногласно беше усвоена од присутните. По тековни прашања учениците презентира свои барања кои писмено ќе ги достават до Директорот и педагошко-психолошката служба. Со работата на ученичката заедница работеше наставникот Ангелче Гушев кој воедно и одговорен наставник при училиштето за ученичката заедница.
Вие сте на: Home Настани Настани ФОРМИРАНА УЧЕНИЧКАТА ЗАЕДНИЦА ПРИ ССОУ “КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ“