• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Eдукативно – интерактивна работилница за младите од Велес

Учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ со професорите по Спорт и спортски активности, Златко Здравковски и Леонид Таневски во Младинскиот парк земаа учество на едукативно – интерактивна работилница за младите од Велес, со цел совладување на вештините на управување со велосипед. Работилницата беше насловена „Училиште за велосипеди на отворено” и е дел од активностите во кои се вклучија повеќе од 150 ученици од основните и средни училишта од градот.
Вие сте на: Home Настани Настани Eдукативно – интерактивна работилница за младите од Велес