• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

• Посета на Археолошкиот локалитет Стоби и Музејот на Албанската азбука во Битола

Во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција на младите во образованието на ден 09.11.2018 год. (петок) беше реализирана заедничка активност помеѓу учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ и учениците од партнер училиштето ОСТУ „Наце Буѓони“ од Куманово:

Посета на саемот „Технома 2011“

tehnoma2011

Традиционално, и оваа година учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ ја посетија саемската манифестација „Технома“. Во четирите саемски хали, голем број на домашни и странски фирми ги прикажаа најновите достигнувања од техниката.

Саемската манифестација „Технома 2011“ во себе ги обединува следните манифестации:
- 37. Meѓунaрoдeн сaeм нa мeтaлургиja, електроника, енергетика, нeмeтaли и грaдeжништвo
- 12. MEЃУНAРOДEН СAEM НA ЗAНAETЧИСTВO И MAЛO СTOПAНСTВO
- MAKИНOВA 2011, Излoжбa нa прoнajдoци,тeхнички унaпрeдувaњa, нoви прoизвoди и твoрeштвo нa млaди.

Фотогалерија Технома 2011

Вие сте на: Home Настани Настани Посета на саемот „Технома 2011“