• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

ПРИЕМ КАЈ ДИРЕКТОРКАТА НА УЧИЛИШТЕТО Г-ЃА ЦВЕТАНКА ЃАКОВА ПАНОВА

Денеска, учениците Горан Атанасков, Мартин Голчев, Кире Џунџев и Кристијан Донов, кој учествуваа на натпреварот за најдобар бизнис концепт за Средни училишта од Република Северна Македонија, во организација на Националниот центар за развој на иновации и претприемачко учење – Скопје беа примени од страна на Директорката на училиштето г-ѓа Цветанка Ѓакова Панова. Учениците ги искажаа своите видувања за натпреварот како и идеите кои ги имаат за наредниот период. Директорката им честиташе на учениците и им посака натамошни успеси.
Вие сте на: Home Настани Настани ПРИЕМ КАЈ ДИРЕКТОРКАТА НА УЧИЛИШТЕТО Г-ЃА ЦВЕТАНКА ЃАКОВА ПАНОВА