• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Награди „Мајка Тереза“ по повод литературен конкурс на тема „Мајка Тереза“

На 18.10.2019 год. во локалната библиотека „Гоце Делчев“, се доделија на наградадите „Мајка Тереза“ по повод литературниот конкурс на тема „Мајка Тереза“. Трета награда освои ученичката Вероника Саздовска од 3-7 клас, со ментор: Мариче Стојанова. Настанот го организираше клубот на писатели: „Коста Солев Рацин“ и Асоцијацијата „Мајка Тереза“ од град Скопје. Честитки до сите наградени!
Вие сте на: Home Настани Настани Награди „Мајка Тереза“ по повод литературен конкурс на тема „Мајка Тереза“