• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Ракометната екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ прва на зонските натпревари

На 5.12.2019 год. (четврток) во спортската сала во Богданци во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се одиграа зонски натпревари во ракомет – машки за средно образование за зона Велес. Постигнати се следните резултати:

ССОУ “Коле Неделковски“ Велес – СОУ “Богданци“ Богданци 18:18 на пенали 23:22. Првото место го освои ССОУ “Коле Неделковски“ од Велес.
За екипата на ССОУ “Коле Неделковски“ настапија следните ученици:
Марјан Гочев 1-1 клас,
Војдан Илиев 1-1 клас,
Антониј Андовски 1-1 клас,
Стефан Гугуталиев 1-1 клас,
Илија Табаков 1-1 клас,
Трајче Мазнев 2-4 клас,
Горан Крстевски 2-7 клас,
Антонио Митревски 2-5 клас,
Илија Димов 3-5 клас,
Лазе Чаушевски 2-7 клас,
Тоше Јорданоски 4-2 клас,
Никола Таневски 2-6 клас,
Александар Митушевски 2-5 клас,
Александар Ристевски 2-8 клас,
Тоше Мартинов 3-5 клас,
Давид Секуловски 2-6 клас,
Љупче Гигов 2-7 клас,
Иле Велковски 1-7 клас.
Ракометната екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ ги продолжува натпреварите во рамките на регионалните натпревари во системот на натпревари на Федерацијата на Училишен спорт на Македонија. Екипата на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес, ја предводеше наставникот по спорт и спортски активности, м-р Ангелче Гушев.

Вие сте на: Home Настани Настани Ракометната екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ прва на зонските натпревари