• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Во рамките на активностите по повод патрониот празник на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес, на 10.12.2019 год. (вторник) во спортската сала при училиштето, се организираа спортски активности со учество на екипи од основните општински училишта од Велес и тоа:
ООУ “Васил Главинов“ женски (одбојка),
ООУ “Св.Кирил и Методиј“ футсал (машки),
ООУ“Панко Брашнаров“ футсал (машки) и
ООУ “Блаже Конески“ ракомет (машки) .
Учениците од прва година при училиштето и ученици од деветите одделенија од основните општински училишта се нат

Училишта се натпреваруваа во одбојка во женска категорија и футсал и ракомет во машка конкуренција, а натпреварите беа од ревиален карактер.Ментори на спортските екипи беа:
Весна Николова – ООУ “Васил Главинов“
Снежана Каракачанова - ООУ “Св.Кирил и Методиј“
Тодор Сутинов ООУ“Панко Брашнаров“
Снежана балова ООУ “Блаже Конески“
Ментори на училишните спортски екипи на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес
Златко Здравковски
Леонид Таневски
м-р Ангелче Гушев
Вие сте на: Home Настани Настани Спортски натпревари во рамките на патроните активности на ССОУ “Коле Неделковски“ од Велес