• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

На 13.12.2019 година (петок) во 12.00 часот во ССОУ „Коле Неделковски“, по повод патроните активности, во мултифункционалната сала се одржа сообраќаен квиз натпревар „Биди фраер - почитувај ги сообраќајните правила и прописи“ на кој учествуваа ученици од сите струки од училиштето. Прво место освоиа учениците од електротехничка струка (Димче Трајков, Кристијан Ѓорѓиевски и Александар Јаќимовски). Второ место - учениците од угостителска струка (Борче Тимов, Орданче Шопов и Марко Јосифовски), трето место - учениците од сообраќајна струка (Трајче Досевски, Слободан Атанасов и Симеон Јованов) и четврто место - учениците од машинската струка (Александар Димовски, Виктор Стојанов и Илија Наќевски). Носители на активноста професорите по сообраќајни стручни предмети Марјан Панов, Катерина Стојадиновиќ и Митхат Мемиќ.
Вие сте на: Home Настани Настани Сообраќаен квиз натпревар „Биди фраер - почитувај ги сообраќајните правила и прописи“