• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Општински натпревар по физика

Денес, 1.2.2020 година, во Гимназијата „Кочо Рацин“, се одржа Општинскиот натпревар по физика, во организација на Друштвото на физичари на Македонија.

Вкупно 9 ученици на ниво на средните училишта од Велес, се натпреваруваа во областа на физиката: 7 ученици од ССОУ „Коле Неделковски“ и 2 ученика од СОУ „Гимназија Кочо Рацин“.
Од прва година учествуваа Марија Коцевска, Трајче Василевски, Христијан Андовски од паралелка I-6 и Бојан Крстевски од паралелка I-1, а од втора година Ребека Манева, Мартина Најдовска и Бојан Димовски од паралелка II-6, под менторство на професор Силвана Петрова.
Марија Коцевска, Трајче Василевски, Ребека Манева, Мартина Најдовска и Бојан Димовски постигнаа солидни резултати и продолжуваат со натпреварување на Регионалниот, кој ќе се одржи на 14.3.2020 год.
Честитки до учениците за постигнатите резултати и успех во понатамошните натпревари.

Вие сте на: Home Настани Настани Општински натпревар по физика