• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

На 17.02.2020 год. (понеделник) беше одржан Општинскиот натпревар од машинската струка, образовен профил Техничар за компјутерско управување.
На натпреварот беа пријавени 5 ученици од овој профил.
Прашањата и тестовите беа изработени од страна на професорите-ментори Зоран Пасламушков, Орданче Амбарков и Илија Трчилов по предметите „Компјутерско управување“ и „Програмирање на компјутерски управувани машини“.
На натпреварот беа постигнати следните резултати:
1 место - Петар Филиповски со освоени 82,5 поени
2 место - Горан Атанасков со освоени 80 поени
3 место - Тоше Колевски со освоени 75,5 поени
4 место - Никола Гуцинов со освоени 70 поени
5 место - Мартин Голчев со освоени 65,5 поени

На сите ученици кои учествуваа во натпреварот им го честитаме постигнатиот успех, а на Петар Филиповски му посакуваме многу успех и достојно да го претставува училиштето во натамошните натпревари.

Вие сте на: Home Настани Настани Општинскиот натпревар од машинската струка за образовниот профил Техничар за компјутерско управување