• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

VII-ми oпштински натпревар во електротехничка струка

На 02 Март 2020 година во ССОУ “Коле Неделковски” Велес се одржа VII-миот Општински натпревар во електротехничка струка, во образовниот профил електротехничар за компјутерска техника и автоматика. На натпреварот учествуваа 7 ученици од паралелката 3-6 и 6 ученици од паралелката 3-7, вкупно 13 ученици.Според ранг листата по освоено бодови, ученикот Теодор Ангелески од паралелката 3-6 беше прв со освоени 74 бодови од соодветниот тест и се стекна со право на учество на седмиот регионален натпревар. Ментори, а воедно и комисија за спроведување на натпреварот беа професорите: Томислав Иванов, Гордана Мулева и Никола Јакимовски.

1. Теодор Ангелески 3-6 74
2. Ѓоре Јаневски 3-7 62
3. Дарио Мартиновски 3-7 60
4. Андреј Панев 3-7 54