• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Почесни награди на 48-та меѓународна изложба „Лидице 2020“

На 48-та меѓународна изложба „Лидице 2020“, Република Чешка, во конкуренција на пристигнати 22216 уметнички творби (2Д, 3Д уметнички творби, фотографии и филм) од 80 земји во светот, нашите ученици: - Никола Ташевски од 1-1 клас, образовен профил техничар за производно машинство, - во категоријата 3Д уметнички творби, со својата творба дрворез на тема пејсаж и - Николче Мирчевски од 1-1 клас, образовен профил техничар за производно машинство, - во категоријата Фотографија, со свои две фотографии на тема: „Морско крајбрежје“ и „Залез“ добија почесни награди. Им посакуваме натамошни успеси. Ментори на учениците Сашо Ѓоргов и Пандорче Јорданова.
Вие сте на: Home Настани Настани Почесни награди на 48-та меѓународна изложба „Лидице 2020“