• Прошетка низ Новогард

• 8-ма ученичка размена со збратименото училиште „Станислава Стажица“ од Новогард, Р. Полска.

Во петокот, замина осмата група на нашите најдобри ученици за Новогард, Република Полска. Им посакуваме среќен пат и убав помин.

• Свечено отварање на „Маркарт Тренинг Центар“

• Донација од фирмата „Маркарт“ за ССОУ „Коле Неделковски“

• Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски од Велес, трети на Гимназијадата во Тетово

Во периодот од 10-12.5.2018 год., во Тетово се одржа единаесетата по ред државна спортска манифестација на средни училишта „Гимназијада”. Учесниците се натпреваруваат во повеќе спортски дисциплини и тоа: фудбал, футсал, кошарка, ракомет и одбојка во машка и во женска конкуренција.

• Фотографии од првиот ден од посетата на Будимпешта во рамките на меѓународната екскурзија за учениците од трета година

• Интервју со гостите од Франција Посета на учениците од средното училиште Sauxmarais, Р. Франција

Денес 23 април 2018 г. во Велес ги пречекавме, се дружевме и спортувавме со учениците и наставниците од Средното стручно училиште од Р.Франција од местото Tourlaville (http://www.lycee-sauxmarais.fr/), дел на збратимената општина Cherbourg-en-Cotentin, со Општина Велес.

• Пријателски натпревар помеѓу учениците на ССОУ “Коле Неделковски“ и ООУ “Васил Главинов“

• ДРЖАВНА УЧИЛИШНА ЛИГА ВО ОДБОЈКА

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се реализира ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА во одбојка – средни училишта во машка конкуренција.

• Презентација на иновации пред учениците од основните училишта во с. Горно Оризари и Чашка

• Дружење и куглање

• Прошетка на планината Витоша

• 4 - ти ден од практичната настава

Образование за животни вештини

DSCN0774 resize

На ден 31.10.2011 година беше одржана работилница под наслов „Непотребно трошење на енергија“ од проектот „Образование за животни вештини“. Работилницата беше одржана класниот час во паралелките 2-6 и 4-1. На работилницата присуствуваа 8 класни раководители од сите четири години на образование.

DSCN0782 resize

DSCN0783 resize