• ПРОМОЦИЈА НА ДУАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ - ТЕХНИЧАР ЗА ПРОИЗВОДНО МАШИНСТВО и ЗАВАРУВАЧ

Учениците Кире Џунџев и Горан Атанасков ученици во образовниот профил „Техничар за компјутерско управување“ од машинската струка, денеска за време на престојот на Министерката за образование и наука г-ѓа Мила Царовска направија програма со која го изгравираа нејзиното име со помош на едукативна ЦНЦ машина.

• ПРОМОЦИЈА НА ДУАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ

Со почитување на мерките за однесување во услови на панедмија, под мотото УЧИ ПАМЕТНО РАБОТИ СТРУЧНО во дворот на ССОУ „Коле Неделковски“ беше претставен новиот концепт на Дуално образование.

• Посета и презентација на работата на фирмата АЦ Електрик Тек ДОО

• УЧЕНИЦИТЕ ОД ДУАЛНАТА ПАРАЛЕЛКА ИЗБИРАА ПРЕТПРИЈАТИЕ КАДЕ ЌЕ ИЗВЕДУВААТ ПРАКТИЧНА НАСТАВА

Денеска во училишниот двор, почитувајќи ги препораките за однесување во услови на пандемија, учениците од образовниот профил „Техничар за производно машинство“ остварија средба со претставници од Делегацијата на Германското стопанство во Република Северна Македонија и претставници од претпријатијата „Маркарт Македонија“ и „Брако“.

• ССОУ „Коле Неделковски“ – Добитник на грант од МОН за Проект на МИМО

• Доделени таблетите на учениците од семејства кои се во тешка социјална состојба.

• Средба со учениците кои добија стипендија од Општина Велес

• Учество на работилницата на тема: Искуствата и предизвиците со онлајн наставата по Физичко и здравствено образование и Спорт и спортски активности

• Посета на Министерката за образование и наука г-ѓа Мила Царовска и Директорот на Делегацијата на германско стопанство на Р.С. Македонија г-дин Патрик Мартенс

• ДУАЛНОТО ОБРАЗОВАНИЕ ПРОИЗВЕДУВА СТРУЧЕН И КВАЛИТЕТЕН КАДАР

• Начин на однесување на учениците во услови на пандемија

• Документи за работата на училиштето

• ЕВРОПСКИ ДЕН НА СПОРТОТ ВО УЧИЛИШТАТА

Средба со учениците кои добија стипендија од Општина Велес

Денеска беше остварена средба на Директорката на ССОУ „Коле Неделковски“, Весна Стојанова Богоевска и учениците кои добија стипендија од Општина Велес, Мартин Голчев и Кире Џунџев од 4-1 клас и Ребека Манева од 3-6 клас.
На средбата, Директорката Богоевска, на учениците им додели благодарници за промоција на училиштето и вклученост во училишните активности. Таа им посака успех во понатамошното учење, студирање и кариера.

Вие сте на: Home Настани Настани Средба со учениците кои добија стипендија од Општина Велес