• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

• Посета на Археолошкиот локалитет Стоби и Музејот на Албанската азбука во Битола

Во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција на младите во образованието на ден 09.11.2018 год. (петок) беше реализирана заедничка активност помеѓу учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ и учениците од партнер училиштето ОСТУ „Наце Буѓони“ од Куманово:

Екскурзија Ораов Дол

oraov-dol

Професорот по Спорт и спортски активности Златко Здравковски и професорите по електростручни предмети Елена Јосифоска и Томислав Иванов на 12 и 13 Ноември 2011 година заедно со дел од ученици од прва и трета година го посетија с. Ораов дол.
Екскурзијата е планирана и организирана во склоп на годишната програма на училиштето.
Беше обезбеден организиран превоз со воз до с. Теово, престој и ноќевање во планинарскиот дом во селото и исхрана.
Учениците истотака имаа можност да пешачат, да другаруваат како и да се запознаат со одредени историски моменти за прекрасното планинско место.

oraov-dol 1

oraov-dol 2