• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Спортски натпревари по повод Патрониот празник

oou blagoj kirkov

ООУ Благој Кирков

Активот на наставниците по спорт и спортски активности во рамките на прославата на патрониот празник на ССОУ “Коле Неделковски“  во деновите 13 и 14 декември 2011 год. (вторник- среда)  во спортската сала при училиштето организираше турнир натпревари во футсал. На овие турнир натпревари учество земаа екипите на ООУ “Благој Кирков“, ОСУ “Јовче Тесличков“, СОУ “Гимназија Кочо Рацин“ и екипата на домакинот  ССОУ “Коле Неделковски“. Сите натпревари  беа ревиални и немаа натпреварувачки карактер со што сакавме да покажеме дека футсал играта како спорт се негува во училиштата во градот.

osu jovce teslickov

ОСУ Јовче Тесличков