• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Прво место во футсал

prvo-mesto-vo-futsal

Фудбалската екипа при ССОУ„Коле Неделковски“ го освои ПРВОТО место во футсал во регионот исток, со што се здоби со право да се натпреварува на Олимпијадаата на средните училишта која ќе се одржи во Прилеп. ЧЕСТИТКИ ДО НАШИТЕ ШАМПИОНИ !!!!!!

Фотогалерија: Прво место во Футсал

Вие сте на: Home Настани Настани Прво место во футсал