• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Прослава на патрониот празник

patron-praznik1

По повод Патрониот празник на училиштето во салата „Бели мугри“ се изведе театарската престав „Солунски патрдии“. Честитки до учениците кои извонредно ги толкуваа ликовите на Аџи Јанкула, Ефенди Цанде, Фатиме, ... ЧЕСТИТ ПАТРОН ПРАЗНИК !!!!

patron-praznik-2

patron-praznik-3