• Отварање на изоложбата на фотографии на тема „Портрет“

Во рамките на програмата за Прослава на патрониот празник на ССОУ „Коле Неделковски“ , училиштето организираше конкурс за уметничка фотографија на тема „Портрет“.

• Поетско читање: Поезија од странски автори

• Саем на традиционални јадења од сите етнички заедници

Во рамките на одбележувањето на патрониот празник на ССОУ „Коле Неделковски“, беше организиран хуманитарен саем на традиционални јадења од сите етнички заедници под мотото „Вкусот не спојува“.

• Пуштен во употреба системот за греење во спортската сала

Училиштето се здоби со реконструирана спортската сала и целосно воведување на современ систем за греење при што значително ќе влијае на унапредувањето на училишниот спорт.

• „ЛИДЕР“ – избор на најдобар ученик по струка од завршните години

Домаќин на проектот „ЛИДЕР“ – избор на најдобар ученик по струка од завршните години во стручното образование во Република Македонија беше ЕМУЦ „Ѓорѓи Наумов“ од Битола.

• Kвиз натпревар „Погоди кој сум“

На ден 09.12.2016 год. (петок) со почеток во 12.00 часот во организација на Природнo–математичкиот актив при ССОУ „Коле Неделковски“, беше реализиран квиз натпревар „Погоди кој сум“ од областа на математиката, физиката и информатиката. Учество на овој квиз натпревар земаа учениците од прва до четврта година, распоредени во четири екипи.

• Одбележан „Денот на дрвото“

Учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ со работни активности го одбележаа Денот на дрвото. Група од 50 ученици и 6 професори се упатија на пошумување, а останатите ученици извршија чистење на училишниот двор и училишните простории.

• Предавање на тема: „Здрави навики за здрав живот“

Денеска во ССОУ „Коле Неделковски“ во соработка со Општина Велес и Центарот за јавно здравје на град Велес, се одржа предавње на тема: „Здрави навики за здрав живот“.

• Посета на металната индустрија „БРАКО“

Денеска учениците од образовниот профил техничар за компјутерско управување од паралелката 4-1 извршија посета на металната индустрија „БРАКО“.

• Божиќни честитки

На 24.11.2016 г. учениците од паралелките 1- 7 и 1- 6, при ССОУ Коле Неделковски, преку организирана тематска активност, креираа Божиќни честитки наменети за нивните врсници во збратименото училиште Станислав Сташица од Р.Полска.

• Обука на тема “Учење претприемништво“

На 18 и 19 Ноември во Хотел Гардениа -Велес, се организира последниот (трет) модул од циклусот на обуки на тема “Учење претприемништво“.

• Поетски караван по повод 49-ти Детски Рацинови средби

На 18.XI.2016г. во просторијата на Библиотеката при ССОУ ,,Коле Неделковски“ беше одржан ,,Поетски караван“ по повод 49ти детски Рацинови средби.

• 16–ти Ноември – Меѓународен ден на толеранцијата

Во рамките на проектот на USAID за меѓуетничка интеграција во образованието на ден 16.11.2016 година (среда) во ССОУ „Коле Неделковски“ беше одбележан Меѓународниот ден на толеранцијата.

Меѓународен математички натпревар КЕНГУР 2012

kengur-natprevar-2012

На ден 22.03.2012 год. во просториите на ССОУ „ Коле Неделковски “, се одржа Меѓународниот математички натпревар Кенгур 2012, организиран од Сојузот на математичари на Македонија на кој учествуваат ученици од сите средни и основни училишта во Р.Македонија. На овој натпревар  земаа учество вкупно четиринаесет  ученици од прва, втора и трета година од нашето училиште. Учениците постигнаа солидни резултати, а ученикот Ѓорѓиевски Бобан од 1 – 7 клас, со ментор Ташкова Мира се здоби со пофалница. Честитки за постигнатиот успех!!!

bobankengur

kengur