• УЧЕСТВО НА ССОУ „КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ“ НА ВАРДАРСКАТА РЕГАТА-ГЕМИЏИИ

• 5 години од денот на потпишувањето на Меморандумот за меѓународна соработка помеѓу ССОУ „Коле Неделковски“ од Велес, Р.Македонија и Средното стручно училиште „Станислав Сташица“

• ОТВОРЕН ДЕН ВО ССОУ „КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ“

• Матурска забава 2015

• Заврши еднонеделната програма на престој во Р.Франција

Денес 18 мај во 15.00, групата за Ученичка размена со Р.Франција, ја заврши еднонеделната програма на престој во Р.Франција и со директен лет Буве - Скопје пристигна во Р.Македонија.

• Телемост со нашите ученици во Новогард (гледано од Полска страна)

• Aктивен ден со групата на ученици во Р.Франција,

• Телемост со нашите ученици во Новогард

Денеска беше остварен телемост (Skype врска) со нашите ученици-гости на училиштето „Станислава Сташица“ во Новогард. Родителите на учениците се видоа и разговараа за импресиите од посетата на Р. Полска. Со две музички точки се престави музичката група „Циклон“ пред полските ученици.

• Посета на бродоградилиште во рамките на марината во градот Шербур

• Група за ученичка размена: Р.Македонија - Р.Франција ССОУ,,Коле Неделковски,,Велес , среда 13 05 2015

• Трет ден од посетата на Новогард, Р. Полска

• XXXIV Државни натпревари на електротехничките, машинските и сообраќајните средни училишта на Р. Македонија

• Известување за учениците во Република Франција

Меѓународен математички натпревар КЕНГУР 2012

kengur-natprevar-2012

На ден 22.03.2012 год. во просториите на ССОУ „ Коле Неделковски “, се одржа Меѓународниот математички натпревар Кенгур 2012, организиран од Сојузот на математичари на Македонија на кој учествуваат ученици од сите средни и основни училишта во Р.Македонија. На овој натпревар  земаа учество вкупно четиринаесет  ученици од прва, втора и трета година од нашето училиште. Учениците постигнаа солидни резултати, а ученикот Ѓорѓиевски Бобан од 1 – 7 клас, со ментор Ташкова Мира се здоби со пофалница. Честитки за постигнатиот успех!!!

bobankengur

kengur