• ВИЕНА (екскурзија на учениците од 3-та година)

• Доделени наградите на МАССУМ 2015

Голем успех на учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ на овогодинешното „Образовно рандеву 2015. Во категоријата „Најдобар бенд“ прво место за групата „Разбој“ под менторство на Гоце Алексоски.

• Екскурзија Прага - Будимпешта

Фотографии од екскурзијата на учениците од трета година. Денеска на програмата: Крстарење по В'лтава и Диско забава.

• НАСТАП НА МАССУМ 2015

ССОУ „Коле Неделковски“ и годинава традиционално по 10 пат зема учество на годинешниот МАССУМ кој се одржа во СОУ „Димитрија Чуповски“.

• ПОСЕТА НА ФАБРИКАТА ЗА АВТОБУСИ ВАНХОЛ ВО СКОПЈЕ

Учениците од машинската струка од 3 и 4-та година, од образовните профили автотехничар мехатроничар, автомеханичар, машински техничар и машинско енергетски техничар извршија посета на фабриката за автобуси „ВанХол“ во Скопје.

• Меѓународен математички натпревар „Кенгур“ 2015

На ден 19.03.2015 год. (четврток) од 11.00 до 12.15 часот во училиштето ССОУ „Коле Неделковски“ - Велес се одржа Меѓународниот математички натпревар „Кенгур 2015“ на кој земаа учество вкупно 90 ученици од четирите средни училишта од Општина Велес од прва, втора, трета и четврта година.

• Работилница под мото „Велигденска честитка“

Денес 17 март 2015 година, од 12.00 – 13.30 во просториите на Салата за презентација, во нашето училиште, беше организирана креативна работилница под мотото „Велигденска честитка“.

• Креативна работилница „Велигденска честитка“

Работилницата се организира во Салата за презентација во училиштето, во вторник 17 март 2015 г. со почеток во 12.00 часот. (12.00 - 13.00)

• Учество на ракометната екипа на ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес во општинската лига на натпревари ракомет

Во рамките на ракометните натпревари организирани од страна на Сојузот на училишен спорт на Велес, екипата на ССОУ “Коле Неделковски“-Велес настапи со следната екипа составена од следните ученици: Јордан Џуклев, Стефан Ѓоргиев, Панче Димов, Јане Тодоровски, Тоше Ѓоргиев, Таки Гогов, Методија Атанасов, Пепи Атанасов, Ванче Каџбанов, Илија Митев, Оливер Цветков, Иле Вангелов, Никола Смилев и Стефан Панов.

• Иновации и претприемништво

Во изминатите денови учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ заедно со своите професори беа гости на часовите по „Иновации и претприемништво“ во основните училишта од градот.

• Изработени маски од учениците од Новогард, Р. Полска

• Свечено доделување на дипломите за освоени места на конкурсот

• Ученичка забава по повод Св. Валентин

Меѓународен математички натпревар КЕНГУР 2012

kengur-natprevar-2012

На ден 22.03.2012 год. во просториите на ССОУ „ Коле Неделковски “, се одржа Меѓународниот математички натпревар Кенгур 2012, организиран од Сојузот на математичари на Македонија на кој учествуваат ученици од сите средни и основни училишта во Р.Македонија. На овој натпревар  земаа учество вкупно четиринаесет  ученици од прва, втора и трета година од нашето училиште. Учениците постигнаа солидни резултати, а ученикот Ѓорѓиевски Бобан од 1 – 7 клас, со ментор Ташкова Мира се здоби со пофалница. Честитки за постигнатиот успех!!!

bobankengur

kengur