• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Одбележан светскиот ден на науката

odbelezan-svetskiot-den-na-naukata 1

Учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ учествуваа на свеченото отварање на Народната канцеларија за наука и техника во Скопје. Оваа канцеларија е отворена под покровителство на претседателот на државата г-дин д-р Ѓорге Иванов и преставува место каде младите научници ќе можат да ги престават своите изуми, иницијативи, предлози и сугестии.
Учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ се преставија со своите наградени трудови со кои учествуваа на натпреварот на „Народна техника“ кој се одржа во Берово во мај 2012 година.

odbelezan-svetskiot-den-na-naukata 2

odbelezan-svetskiot-den-na-naukata 3