• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Ден на дрвото

74781 10151270950939662 1555455574 n

70 ученици од ССОУ „Коле Неделковски“ учествуваа во акцијата за пошумување кај Спомен Костурницата организирана по повод денот на дрвото. На овој начин нашите ученици дадоа свој допринос во „озеленувањето“ на Велес кој важи за еден од најзагадените градови во републиката