• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

Свечено доделување на дипломите на учениците матуранти

dilopmi-2013

Денеска, учениците матуранти од ССОУ „Коле Неделковски“ го заокружија своето четиригодишно школување во училиштето. Машинските техничари, елетротехничарите и сообраќајните техничари, веќе традиционално, по трет пат ги добија своите дипломи во хотелот „Романтик“ на велешкото езеро.
Можноста да се добие диплома за завршено средно образование и да се биде дел од заедницата на возрасните преставува голема чест и задоволство, но и голема одговорност. Во животот ќе се сретнете со голем број на препреки, меѓутоа треба да запомнете дека ја имате мисијата да станете успешен Македонски граѓанин. Вашата моќ е иднината, а ваше оружје е дипломата која за некој момент ќе биде во вашите раце – истакна директорот на училиштето м-р Валентин Елисковски.
Оваа година околу 200 ученици се стекнаа со дипломи за завршен трет и четврт степен на образование. Им посакуваме среќа и успех на идните академски граѓани на Р. Македонија а на останатите кои нема да го продолжат своето школување многу успех во натамошниот живот.

Повеќе фотографии од доделувањето на дипломите на следниов линк.

Вие сте на: Home Настани Настани Свечено доделување на дипломите на учениците матуранти