• Фотографии од Гастрономскиот натпревар во Штип

• Гастрономски и ресторански натпревар

На ден 10.05.2019 година (Петок) на покана на Факултетот за туризам и бизнис логистика при Универзитет „Гоце Делчев„ – Штип се одржа гастрономски и ресторански натпревар наменет за ученици и студенти од средните угостителски училишта и факултетите за туризам од нашата држава. Учениците од ССОУ Коле Неделковски земаа учество во гастрономскиот дел.

• На часот по иновации во ООУ „Благој Кирков“ - Велес

kole-zlaten-medal-makinova

Во организација на Сојузот на пронаоѓачи и автори на технички унапредувања на Македонија - СПАТУМ, по 34-ти пат во континуитет од 1980 година се организираше изложбата на пронајдоци, иновации, нови технологии, нови производи, технички унапредувања, индустриски дизајн, трговски марки и младинско креативно творештво МАКИНОВА 2013, придружено со 11-тата изложба на иновации, пронајдоци и идеи и чија цел е подобрување на животната средина - ЕКОНОВА 2013. Манифестациите се одржаа на Скопскиот саем, во рамките на ТЕХНОМА, во периодот 15-19 Октомври 2013 година.
Со своето присуство, ССОУ „Коле Неделковски“ беше активен субјект во манифестациите, но истовремено ја искористи и можноста да ја промовира и афирмира работата на училиштето до пошироката стопанска заедница и јавноста во Република Македонија.
Во рамките на МАКИНОВА 2013 училиштето учествуваше со проектот изработен од ученикот Михајлов Андреј под менторство на наставникот Никола Дечев - наставник по електростручни предмети.
Со гордост може да истакнеме дека во рамките на изложбата на МАКИНОВА 2013 ССОУ „Коле Неделковски“се закити со златен медал.

Вие сте на: Home Настани Настани УЧЕНИЦИТЕ ОД ССОУ „КОЛЕ НЕДЕЛКОВСКИ“ СЕ ЗАКИТИЈА СО ЗЛАТЕН МЕДАЛ НА МАКИНОВА 2013