• Свечена вечера за гостите од Полска

• ПОСЕТА НА Св. „ЈОВАН БИГОРСКИ“, ВЕВЧАНИ, СТРУГА И ОХРИД

• Прием кај Градоначалникот и прошетка низ Noowogard

Денес во 9:00 часот учениците од ССОУ "Коле Неделковски"-Велес беа примени од страна на градоначалникот на Noowogard, Robert Czapla. Тој им посака топло добредојде, убав помин и дружење со врсниците од збратименото училиште Станислав Стажица. Исто така да понесат убави спомени во Велес.

• Прием кај Градоначалникот и прошетка низ Велес

Денеска во 10.00 часот учениците од збратименото училиште „Станислава Сташица“ од Новогард беа примени од страна на Градоначалникот на Општина Велес, м-р Славчо Чадиев. Тој им посака добредојде во Велес, убав помин, дружење со врсниците од ССОУ „Коле Неделковски“ и да понесат убави спомени во Новогард.

• Пикник на езерото „Младост“

Во текот на вчерашниот ден учениците од збратименото училиште „Станислав Сташица“ од Новогард се дружеа и забавуваа со своите соученици од ССОУ „Коле Неделковски“ на езерото „Младост“. Денот го искористија за спортски игри, пловење по езерото и пикник.

• Пристигнување во Полска

Учениците од ССОУ КОле Неделковски пристигнаа денес во Новогард, Полска во збратименото училиште каде беа срдечно пречекани од директорот и дел од наставниците.

• Пристигна Полската група на ученици

Полската група од 15 ученици и двајца наставници: г-ца Aneta Вartniczuk и г-дин Michal Daca (VI - та размена на ученици Полска - Македонија, од 2010 до 2016 година), пристигнаа во Велес на 22.05.2016 во 01.00 часот.

• Отворен ден на ССОУ „Коле Неделковски“

Денеска, средното стручно општинско училиште „Коле Неделковски“ ги отвори своите врати за идните средношколци. Девето одделенците од Велес и околината имаа можност да се запознаат со струките и образовните профили кои ги нуди училиштето.

• Хуманитарна забава во организација на ОУ „Кирил и Методиј“

Група од 7 наставника ,( наставници М.Малинов - угостителство и В.Пановски , Г. Мулева, Х.Гемишова, М.Стојанова, С.Петрова, С.Софијанова) и Директорот на училиштетот Боро Ристовски присуствуваа на Хуматирната забава , организирана од Основното Училиште ,,Кирил и Методиј" од Велес.

• Посета на автосервисот „СТАРТ“ и ПВЕ „Богданци“

Денеска учениците од машинската струка од образовните профили машинско енергетски техничар, автотехничар мехатроничар и автомеханичар изведоа посета на автосервисот „СТАРТ“ во Демир Капија и посета на Паркот на ветерни електрани „Богданци“ во Богданци.

• Учество на Државните натпревари ЕМСУЦ-и

Минатиот петок (06.05.2016 г.) ССОУ „Коле Неделковски“ зема учество на Државните натпревари на електромашински и сообраќајни училишни центри кој се одржа во средното училиште Никола Карев во Струмица.

• ОТВОРЕН ДЕН - СОУ „Блаже Коневски“

ОТВОРЕН ДЕН - СОУ „Блаже Коневски“ Презентација пред девтоодделенците и нивните родители за можностите што ги нуди ССОУ „Коле Неделковски“.

• Манифестација Велигденско јајце 2016

• Дебатна работилница

Во рамките на Проектот на USAID за меѓуетничка интеграција во образованието, тимот за училишна интеграција заедно со учениците од втора година спроведе дебата на тема : "Во училиштата треба да се воведе носење на униформи за сите да бидат еднакви". Дебатата ја спроведоа ученици заедно со одговорните професори Ивана Јанушева, Митхат Мемиќ и психологот на училиштето Соња Пашоска.

• Подготовки за манифестацијата Велигденско Јајце

По повод големиот христијански празник ВЕЛИГДЕН во училиштето се одржа работилница “Велигденско јајце“ за украсување на велигденски јајца, изработка на велигденски украси и подготовка на колачи.

Вие сте на: Home Настани Настани Прашања за екстерно оценување