• Посета на Плимонт и Машински факултет

Учениците од образовниот профил Автотехничар-мехатроничар од 2-2 клас и 4-2 клас како и од образовниот профил Автомеханичар извршија посета на реномираната фирма „Плимонт“ која се занимава со монтажа, сервисирање, одржување и дистрибуција на автогасни системи.

• Велигденска честитка 2014

И оваа година, учениците и наставниците од збратименото училиште Zespół Szkół Ponadgimnazjalnychw Nowogardzie Република Полска, на свој интересен и креативен начин ни ја упатија својата Велигденска честитка. Им благодариме на искажаното внимание!

• 8 ми Април – Меѓународeн ден на Ромите

Во рамките на проектот за меѓуетничка интеграција во образованието кој што се реализира во соработка со УСАИД, Министерството за образование и наука, Бирото за развој и образование и Центарот за стручно образование и обука на ден 08.04.2014 год. беше реализирана уште една од планираните активности со овој проект, одбележување на 8 – ми Април – Меѓународен ден на Ромите.

• 57-ми Републички натпревар по математика

На ден 05.04.2014 год. на Машинскиот факултет во Скопје се одржа 57 – от Републички натпревар по математика на кој земаа учество двајца ученици од нашето училиште ССОУ „ Коле Неделковски “.

• Делегацијата од Р. Полска во посета на ССОУ „Коле Неделковски“

Делегацијата од Република Полска предводена од Директорот на збратименото средно училиште „Станислава Сташица“ од Новогард, претседателот на областа Голенов, г-дин Томаш Станиславски денеска го посетија средното стручно училиште Коле Неделковски.

• Прв Регионален натпревар на електромашинските и сообраќајни уч. ц

ССОУ „Коле Неделковски“ - Велес, денеска беше домаќин на првите Регионални натпревари на електро-машинските и сообраќајните училишни центри.

• Свечено доделување на дипломи и благодарници

Денес во „ССОУ Коле Неделковски“ беше организирано свечено доделување на дипломи и благодарници на наградените и учесниците на ликовниот и литературниот конкурс на тема „Екологија „ распишан по повод 21 Март, ден на пролетта, ден на расцутувањето, сонцето, песната на птиците, на се што раззеленува беше доволна причина да ја будење на еколошката свест кај младите.

• Штандот на ССОУ„Коле Неделковски

Во знак на доаѓањето на пролетта посетителите купуваа цветови,љубителите на уметноста уметнички фотографии и дела а најмалите посетители беа најзаинтересирани за мартинките како симбол на месец март со кои им посакавме многу среќа оваа пролет.

• ПРОМОЦИЈА НА ЕКО ХИМНА

Промовирана Еко химната на ССОУ„Коле Неделковски“во изведба на вокално инструменталната група од училиштето

• 21-ви Март денот на пролетта

Продадени околу 500 сувенири, цветови и други уметнички творби Промоција на еколошка химна

• Меѓународен математички натпревар „Кенгур 2014“

На 20.03.2014 год.(четврток) од 11.00 до 12.15 часот во нашето училиште се одржа Меѓународниот математички натпревар „ Кенгур 2014 “ на кој земаа учество ученици од ССОУ „ Коле Неделковски “ од прва, втора, трета и четврта година.

• Литературен конкурс на тема ,,Мајка“

На 12ти Март со почеток во 12 ч во просториите на локалната Библиотека ,,Гоце Делчев“ - Велес , во медиотеката на втори кат се одржа доделување на наградите по повод литературниот конкурс на тема ,,Мајка“.

Вие сте на: Home Настани Настани Прашања за екстерно оценување