• Пријателски натпревар помеѓу учениците на ССОУ “Коле Неделковски“ и ООУ “Васил Главинов“

• ДРЖАВНА УЧИЛИШНА ЛИГА ВО ОДБОЈКА

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се реализира ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА во одбојка – средни училишта во машка конкуренција.

• Презентација на иновации пред учениците од основните училишта во с. Горно Оризари и Чашка

• Дружење и куглање

• Прошетка на планината Витоша

• 4 - ти ден од практичната настава

• Практична настава во рамките на проектот Capacities development initiative

• Разглед на градот Sidges

Слободниот викенд учениците од ССОУ " Коле Неделковски" Велес го поминаа во разглед на градот Sidges.

• Посета на Camp Nou

Учениците од ССОУ "Коле Неделковски" го посетија стадионот Camp Nou, лоциран во западниот дел од градот, кој претставува дом на ФК Барселона уште од неговата изградба во 1957.

• Македонски ручек

• Посета на L'Aquarium Barcelona

Учениците од ССОУ "Коле Неделковски" своето слободно време го искористија во посета на L'Aquarium Barcelona , лоциран во Port Vell, каде 35 аквариуми претставуваат дом на 11 000 животни од 450 видови.

• Прошетка и запознавање знаменитости во Барселона

Las ramblas...Port Olimpic...Port Vell...Estadi Olimpic..Sagrada Familia..Camp nou Учениците од ССОУ ,,Коле Неделковски" - Велес својот слободен ден го искористија во запзнавање на повеќе знаменитости од Барселона.

• Учениците од ССОУ ,,Коле Неделковски” - Велес пристигнаа во хотел Campanile - Барселона, Шпанија

Учениците од ССОУ ,,Коле Неделковски” - Велес пристигнаа во хотел Campanile - Барселона, Шпанија. Денес учениците ги добија своите работни задачи и започнаа со практичната обука согласно програмата Еразмус +.

53-ти Државен натпревар на млади истражувачи од Република Македонија

18595503 10155454480069662_8288826525484058725_o

53-ти Државен натпревар на млади истражувачи од Република Македонија во организација на Народна техника на Република Мекедонија

Во рамките на натпревари кои ги организира Сојузот на здруженија за техничка култура на Република Македонија -Народна техника и оваа година беше организиран 52-от Републички натпревар за 2017 година и истиот се одржа на 13-05-2017 во гимназијата “Гоце Делчев” во Куманово.
На натпреварот учестуваа натпреварувачи од целата држава пријавени во категоријата автоматика и роботика, а од нашето училиште како единствен претставник во сите категории беше ученикот Никола Стоименов од III-7 клас со менторот Никола Дечев. Ученикот Никола Стоименов натпреварот го заврши на второто место.
Со тоа нашето училиште но и нашиот град и овојпат достојно се презентираа на овој натпревар во оваа категорија.

Вие сте на: Home Настани Настани 53-ти Државен натпревар на млади истражувачи од Република Македонија