• СТИПЕНДИЈА ЗА СПОРТСКА НАДЕЖ ЗА МЛАДИ СПОРТИСТИ ДО 20 ГОДИНИ

По освојувањето на третото место на државното првенство во одбојка одржано во Прилеп во периодот од 30.3 до 2.4.2017 год. и учеството на државно првенство во одбојка на песок одржано во Скопје

• Презентација на работата на фирмата „БРАКО“

Во рамките на активностите по повод Патрониот празник на ССОУ „Коле Неделковски“ на 13.12.2017 година во салата за презентации на училиштето беше извршена презентација на работата на фирмата „БРАКО“.

• Културен разглед на градот Софија

Денес (29.11.2017 г. Среда), во програмските содржини, беше Културниот разглед на градот Софија, реализиран од Интернационалниот центар за развој на Образованието и обуката од Софија.

Втор ден од обуката во рамките на ЕРАЗМУС + проектот во Софија, Р. Бугарија

• Реализација на проектот “Училишни спортски лиги“ во Велес

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија, се реализира грандиозниот проект “Училишни спортски лиги“ поддржано од Владата на Република Македонија, заедно со Министерството за образование и наука и Агенцијата за млади и спорт.

• Учество на меѓузонски натпревари во одбојка

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија, оваа година започна да се реализира грандиозниот проект “Училишни спортски лиги“ поддржано од Владата на Република Македонија, заедно со Министерството за образование и наука и Агенцијата за млади и спорт.

• УЧИЛИШНИ СПОРТСКИ ЛИГИ

• Посета на металната индустрија „БРАКО“

Учениците од 2-2 клас во петокот (20.10.2017 г.) извршија посета на металната индустрија „БРАКО“. Беа посетени: погонот за монтажа на возила за чистење на улични површини - Green machines и погонот за ЦНЦ обработка. Посетата ја реализираа наставниците по практична настава Илија Танев и Благој Пашоски.

• Посета на саемската манифестација „Технома 2017“ година

Денеска (26.10.2017 г.) учениците од машинската струка (ученици од класевите 1-1, 1-2, 2-2, 3-1, 4-1, 4-2) извршија посета на саемската манифестација „Технома 2017“.

• Европската недела на мобилност одбележана во Велес

Десет ученици од ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес предводени од професорот по спорт и спортски активности, м-р Ангелче Гушев земаа учество воманифестацијата Европска недела на мобилност која се реализираше на 22.9.2017 год. (петок), а во организација на Општина Велес и тоа со учество на учениците од основните и средни училишта.

• ПРВО МЕСТО ВО ОДБОЈКА НА ПЕСОК

Во организација на ЗГ Заеднички соживот од Велес и СОУ Гимназија Кочо Рацин Велес се реализира проектот “Заеднички тим“ во кои што учествуваат сите средношколци од Велес. Општа цел на овој проект е да средношколците се рамноправни во секојдневното дружење.Со реализацијата на активностите и остварувањето на специфичните цели на проектот ќе се придонесе во едуцираме младите за нивните права и обврски,како и за начинот на планирање и реализирање.

• ПОЧЕТОК НА НОВАТА ШКОЛСКА ГОДИНА

Свечен дочек и добредојде на учениците во прва година во ССОУ „Коле Неделковски“ им посака директорот на училиштето, а потоа учениците со нивните класни раководители се упатија кон своите училници. Нека ви е со среќа почетокот на новата учебна година идни машинци, електротехничари, сообраќајци и угостители !!!

• Учениците од Новогард во посета на Охрид

Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски“ трети во одбојка на песок

18836090 10155483595759662_2173644638476229350_n

На 1.6.2017 год. (четврток) во Скопје во организација на Федерацијата на училшен спорт на Македонија се одржа државното првенство во одбојка на песок за средните училишта (машки). Натпреварите се реализираа на терените на СУГС “Никола Карев“. На државното првенството учествуваат екипите на СОУ “Никола Карев“ од Струмица, ССОУ “Коле Неделковски од Велес, потоа екипите на Спортската гимазија “Методија Митески - Брицо, СГГУ„Здравко Цветковски“ и домаќините од СУГС “Никола Карев“.
По разигрувањето во првата фаза за финалните натпревари се пласираа екипите на “Никола Карев“ од Струмица и Спортската гимазија “Методија Митески – Брицо, а за третото место разигруваа екипите на СГГУ„Здравко Цветковски“ и ССОУ “Коле Неделковски“ од Велес. Првото место им припадна на екипата од Струмица, второто на Спортската гимназија од Скопје и третото на екипата од Велес.
Треба да се нагласи дека за екипата на ССОУ “Коле Неделковски “ Велес на ова државно првенство ја сочинуваа: Филип Ајдаров 3-7 клас, Ѓоре Цветков 3-5 клас, Илија Илиевски и Сашко Ангеловски од 2-6 клас предводени од м-р Ангелче Гушев наставник по спорт и спортски активности во ССОУ “Коле Неделковски“ – Велес.
Учеството на оваа државно првенство на екипата на ССОУ “Коле Неделковски“ беше поддржано од Сојуз на училишен спорт на Велес и Општина Велес

18768555 10155483596609662_4302780336312743546_o

Вие сте на: Home Настани Настани Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски“ трети во одбојка на песок