• Чествување на Патронот во с. Војница

• Првиот наставен час за учениците од прва година и запознавање со новите класни раководители

• Првиот училишен ден во ССОУ „Коле Неделковски“

• Прошетка низ Новогард

• 8-ма ученичка размена со збратименото училиште „Станислава Стажица“ од Новогард, Р. Полска.

Во петокот, замина осмата група на нашите најдобри ученици за Новогард, Република Полска. Им посакуваме среќен пат и убав помин.

• Свечено отварање на „Маркарт Тренинг Центар“

• Донација од фирмата „Маркарт“ за ССОУ „Коле Неделковски“

• Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски од Велес, трети на Гимназијадата во Тетово

Во периодот од 10-12.5.2018 год., во Тетово се одржа единаесетата по ред државна спортска манифестација на средни училишта „Гимназијада”. Учесниците се натпреваруваат во повеќе спортски дисциплини и тоа: фудбал, футсал, кошарка, ракомет и одбојка во машка и во женска конкуренција.

• Фотографии од првиот ден од посетата на Будимпешта во рамките на меѓународната екскурзија за учениците од трета година

• Интервју со гостите од Франција Посета на учениците од средното училиште Sauxmarais, Р. Франција

Денес 23 април 2018 г. во Велес ги пречекавме, се дружевме и спортувавме со учениците и наставниците од Средното стручно училиште од Р.Франција од местото Tourlaville (http://www.lycee-sauxmarais.fr/), дел на збратимената општина Cherbourg-en-Cotentin, со Општина Велес.

• Пријателски натпревар помеѓу учениците на ССОУ “Коле Неделковски“ и ООУ “Васил Главинов“

• ДРЖАВНА УЧИЛИШНА ЛИГА ВО ОДБОЈКА

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се реализира ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА во одбојка – средни училишта во машка конкуренција.

• Презентација на иновации пред учениците од основните училишта во с. Горно Оризари и Чашка

ТРАДИЦИОНАЛНА ТРЕТА ВЕЛОСИПЕДСКА ТУРА ВО ЧЕСТ НА ПАТРОНОТ

21272954 10155792057464662_762430383015937618_o

Во чест на Патронот, учениците од училиштето ја изведоа третата велосипедска тура до родното место на поетот и револуционер Коле Неделковски и назад до училиштето. Турата во должина од 30 km (во двата правци) ја организираа и водеа професорите по спорт и спортски активности: Леонид Таневски, Златко Здравковски и Ангелче Гушев, а учествуваа следните ученици:
1. Кристијан Ванчевски 4-5 клас
2. Јованче Андовски 4-5 клас
3. Кире Костадинов 4-6 клас
4. Јовица Саздов 3-5 клас
5. Стефан Савев 4-6 клас
6. Стефан Талевски 3-1 клас
7. Огнен Димитриевски 3-1 клас
8. Христијан Ристовски 3-1 клас