• Чествување на Патронот во с. Војница

• Првиот наставен час за учениците од прва година и запознавање со новите класни раководители

• Првиот училишен ден во ССОУ „Коле Неделковски“

• Прошетка низ Новогард

• 8-ма ученичка размена со збратименото училиште „Станислава Стажица“ од Новогард, Р. Полска.

Во петокот, замина осмата група на нашите најдобри ученици за Новогард, Република Полска. Им посакуваме среќен пат и убав помин.

• Свечено отварање на „Маркарт Тренинг Центар“

• Донација од фирмата „Маркарт“ за ССОУ „Коле Неделковски“

• Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски од Велес, трети на Гимназијадата во Тетово

Во периодот од 10-12.5.2018 год., во Тетово се одржа единаесетата по ред државна спортска манифестација на средни училишта „Гимназијада”. Учесниците се натпреваруваат во повеќе спортски дисциплини и тоа: фудбал, футсал, кошарка, ракомет и одбојка во машка и во женска конкуренција.

• Фотографии од првиот ден од посетата на Будимпешта во рамките на меѓународната екскурзија за учениците од трета година

• Интервју со гостите од Франција Посета на учениците од средното училиште Sauxmarais, Р. Франција

Денес 23 април 2018 г. во Велес ги пречекавме, се дружевме и спортувавме со учениците и наставниците од Средното стручно училиште од Р.Франција од местото Tourlaville (http://www.lycee-sauxmarais.fr/), дел на збратимената општина Cherbourg-en-Cotentin, со Општина Велес.

• Пријателски натпревар помеѓу учениците на ССОУ “Коле Неделковски“ и ООУ “Васил Главинов“

• ДРЖАВНА УЧИЛИШНА ЛИГА ВО ОДБОЈКА

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се реализира ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА во одбојка – средни училишта во машка конкуренција.

• Презентација на иновации пред учениците од основните училишта во с. Горно Оризари и Чашка

Одбележан „Денот на борецот“

22338776 10155885949544662_7096185729714100847_o

На 10.10.2017 година, Делегации од Општина Велес, Сојузот на борците, АРМ, политичките партии, образовните и други институции од градов оддадоа едноминутно молчење и положија свежо цвеќе на Спомен Костурницата во чест на одбележувањето на 76 години од Востанието на македонскиот народ и Денот на борецот. Пред присутните беше потенцирано значењето на Народно ослободителната борба. Од Сојузот на борците доделија награди од литературниот конкурс ,,Младите жртва за татковината“ кој се одржа по повод 11-ти Октомври, како и признанија за најдобрите во шаховскиот турнир. Ученикот Ристе Мулев од 4-5 клас под менторство на Мариче Стојанова, проф. по македонски јазик и литература го освои првото место. На сите наградени им честитаме и им посакуваме понатамошни успеси на полето на поезијата и убавиот пишан збор.

22424309 10155885949534662_8041810271585189994_o

Вие сте на: Home Настани Настани Одбележан „Денот на борецот“