• Чествување на Патронот во с. Војница

• Првиот наставен час за учениците од прва година и запознавање со новите класни раководители

• Првиот училишен ден во ССОУ „Коле Неделковски“

• Прошетка низ Новогард

• 8-ма ученичка размена со збратименото училиште „Станислава Стажица“ од Новогард, Р. Полска.

Во петокот, замина осмата група на нашите најдобри ученици за Новогард, Република Полска. Им посакуваме среќен пат и убав помин.

• Свечено отварање на „Маркарт Тренинг Центар“

• Донација од фирмата „Маркарт“ за ССОУ „Коле Неделковски“

• Одбојкарите на ССОУ “Коле Неделковски од Велес, трети на Гимназијадата во Тетово

Во периодот од 10-12.5.2018 год., во Тетово се одржа единаесетата по ред државна спортска манифестација на средни училишта „Гимназијада”. Учесниците се натпреваруваат во повеќе спортски дисциплини и тоа: фудбал, футсал, кошарка, ракомет и одбојка во машка и во женска конкуренција.

• Фотографии од првиот ден од посетата на Будимпешта во рамките на меѓународната екскурзија за учениците од трета година

• Интервју со гостите од Франција Посета на учениците од средното училиште Sauxmarais, Р. Франција

Денес 23 април 2018 г. во Велес ги пречекавме, се дружевме и спортувавме со учениците и наставниците од Средното стручно училиште од Р.Франција од местото Tourlaville (http://www.lycee-sauxmarais.fr/), дел на збратимената општина Cherbourg-en-Cotentin, со Општина Велес.

• Пријателски натпревар помеѓу учениците на ССОУ “Коле Неделковски“ и ООУ “Васил Главинов“

• ДРЖАВНА УЧИЛИШНА ЛИГА ВО ОДБОЈКА

Во организација на Федерацијата на училишен спорт на Македонија се реализира ДРЖАВНАТА УЧИЛИШНА ЛИГА во одбојка – средни училишта во машка конкуренција.

• Презентација на иновации пред учениците од основните училишта во с. Горно Оризари и Чашка

23334069 10155966539254662_3249863774409125485_o

На 10 Ноември 2017 година во ССОУ “Коле Неделковски” Велес се одржа училишен натпревар во електротехничка струка, образовен профил електротехничар за компјутерска техника и автоматика за Проектот „Лидер“–избор на најдобар ученик во струка од завршните години во стручното образование во Република Македонија.
Активностa за избор на ниво на училиште во теоретскиот дел се состои од одговарање прашања на тест со средно ниво на сложеност. Тестот содржи прашања од сите стручни предмети што се изучуваат во прва, втора и трета година од образовниот профил за учениците од четиригодишното техничко образование.
Право на учество на натпреварот имаа ученици од четврта година од паралелките IV-4 и IV-5.
Натпреварот го спроведе проф. Томислав Иванов и се постигнаа следните резултати дадени во табелата:

Струка: eлектротехничка
Образовен профил: електротехничар за компјутерска техника и автоматика
Ред.број Име и презиме Паралелка Бодови
1. Никола Стоименов IV-5 79
2. Баже Темелковски IV-5 59
3. Давид Тодоров IV-4 58
4. Ристе Мулев IV-5 56
5. Васил Трендафилов IV-4 55
6. Ванчо Каџбанов IV-4 46
7. Кристијан Митев IV-4 36
Подготвил: проф. дипл.ел.инж. Томислав Иванов