• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

• Посета на Археолошкиот локалитет Стоби и Музејот на Албанската азбука во Битола

Во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција на младите во образованието на ден 09.11.2018 год. (петок) беше реализирана заедничка активност помеѓу учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ и учениците од партнер училиштето ОСТУ „Наце Буѓони“ од Куманово:

• Противпожарен квиз натпревар

На ден 08.11. 2018 година во салата Бели Мугри во Велес под покровителство на Градоначалникот на Општина Велес и проивпожарниот сојуз на Општината Велес се одржа 36-тиот Општински противпожарен квиз натпревар.

• Посетата на Ветро паркот „Богданци"

Согласно со Годишната програма за работа на Електротехничкиот актив при училиштето, Програмата за работа по наставните предмети Енергетски постројки и уреди и Практична настава, за образовниот профил Електротехничар енергетичар, денес (четврток 08.11.2018 г.),

• Учество на тренинг обука “Зајакнување на капацитетите на наставниците задолжени за училишните заедници“

Фонадацијата Конрад Аденауер и Здружението ЛЕАД во со одобрување на МОН и БРО, во периодот од 15-16.10.2018 год., во хотелот “Фени“ во Кавадарци организираше семинар на тема “Зајакнување на капацитетите на наставниците задолжени за училишните заедници“, а воедно и на работа на зајакнување на ученичкото учество во процесите на донесување на одлуки во средните училишта.

• Популаризација на служење на воениот рок

Денеска, претставници на Министерството за одбрана и офицери на Армијата на Република Македонија, пред учениците од завршните години извршија презентација на работата на Армијата на Република Македонија и популаризација на служењето на воениот рок.

• Чествување на Патронот во с. Војница

23334069 10155966539254662_3249863774409125485_o

На 10 Ноември 2017 година во ССОУ “Коле Неделковски” Велес се одржа училишен натпревар во електротехничка струка, образовен профил електротехничар за компјутерска техника и автоматика за Проектот „Лидер“–избор на најдобар ученик во струка од завршните години во стручното образование во Република Македонија.
Активностa за избор на ниво на училиште во теоретскиот дел се состои од одговарање прашања на тест со средно ниво на сложеност. Тестот содржи прашања од сите стручни предмети што се изучуваат во прва, втора и трета година од образовниот профил за учениците од четиригодишното техничко образование.
Право на учество на натпреварот имаа ученици од четврта година од паралелките IV-4 и IV-5.
Натпреварот го спроведе проф. Томислав Иванов и се постигнаа следните резултати дадени во табелата:

Струка: eлектротехничка
Образовен профил: електротехничар за компјутерска техника и автоматика
Ред.број Име и презиме Паралелка Бодови
1. Никола Стоименов IV-5 79
2. Баже Темелковски IV-5 59
3. Давид Тодоров IV-4 58
4. Ристе Мулев IV-5 56
5. Васил Трендафилов IV-4 55
6. Ванчо Каџбанов IV-4 46
7. Кристијан Митев IV-4 36
Подготвил: проф. дипл.ел.инж. Томислав Иванов