• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

• Посета на Археолошкиот локалитет Стоби и Музејот на Албанската азбука во Битола

Во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција на младите во образованието на ден 09.11.2018 год. (петок) беше реализирана заедничка активност помеѓу учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ и учениците од партнер училиштето ОСТУ „Наце Буѓони“ од Куманово:

Презентација на работата на фирмата „БРАКО“.

25158024 10156057967849662_2447192555168951756_n

Во рамките на активностите по повод Патрониот празник на ССОУ „Коле Неделковски“ на 13.12.2017 година во салата за презентации на училиштето беше извршена презентација на работата на фирмата „БРАКО“. Владимир Анчев, одговорен за човечки ресурси во „БРАКО“ ја водеше презентацијата и истакна дека „БРАКО“ е фирма која нуди работа и натамошно усовршување на нивните вработени. Понатаму презентацијата продолжи во училишниот двор каде беше преставено возилото за одржување на хигиена на улиците а е дел од производната линија „Green Machines“.

Вие сте на: Home Настани Настани Презентација на работата на фирмата „БРАКО“.