• ПРВА УЧЕНИЧКА ЗАБАВА

• УЧЕСТВО НА МАНИФЕСТАЦИЈА „ВО СВЕТОТ НА ФИЗИКАТА“

На ден 10.11.2018 год., Друштвото на физичарите на Република Македонија во соработка со „Скопје Сити Мол“ , ја реализира 42-та Школа „Млади физичари“.

• Посета на Археолошкиот локалитет Стоби и Музејот на Албанската азбука во Битола

Во рамките на Проектот за меѓуетничка интеграција на младите во образованието на ден 09.11.2018 год. (петок) беше реализирана заедничка активност помеѓу учениците од ССОУ „Коле Неделковски“ и учениците од партнер училиштето ОСТУ „Наце Буѓони“ од Куманово:

V-ти Општински натпревар во електротехничка струка

На 28 Февруари, 01 и 07 Март 2018 година во ССОУ “Коле Неделковски” Велес се одржаа V-тите Општински натпревари во електротехничка струка, во образовните профили електротехничар-енергетичар, електротехничар за компјутерска техника и автоматика и електротехничар за електроника и телекомуникации. На натпреварот учествуваа 5 ученици од паралелката 3-8 (електротехничари енергетичари), 11 ученици од паралелките 3-6 и 3-7 (електротехничари за компјутерска техника и автоматика) и 4 ученици од паралелката 3-8 (електротехничари за електроника и телекомуникации). Во образовниот профил електротехничар-енергетичар според ранг листата по освоено бодови, ученикот Кристијан Митковски од паралелката 3-8 беше прв, а според правилникот за натпревари III (трето) место со освоено 65 бодови од соодветниот тест и се стекна со право на учество на петиот регионален натпревар. Ментори, а воедно и комисија за спроведување на натпреварот беа професорите: Симе Мајсторов, Томислав Иванов и Елена Миткова Јовановска. Во образовниот профил електротехничар за компјутерска техника и автоматика според ранг листата по освоено бодови, ученикот Сашко Ангеловски од паралелката 3-6 беше прв, а според правилникот за натпревари се стекна со пофалница со освоено 50 бодови од соодветниот тест и се стекна со право на учество на петиот регионален натпревар. Ментори, а воедно и комисија за спроведување на натпреварот беа професорите: Томислав Иванов, Никола Дечев и Никола Јакимовски. Во образовниот профил електротехничар за електроника и телекомуникации според ранг листата по освоено бодови, ученикот Виктор Славевски од паралелката 3-8 беше прв, а според правилникот за натпревари I (прво) место со освоено 91 бод од соодветниот тест и се стекна со право на учество на петиот регионален натпревар. Ментори, а воедно и комисија за спроведување на натпреварот беа професорите: Гордана Мулева и Леонид Кодовски.
Вие сте на: Home Настани Настани V-ти Општински натпревар во електротехничка струка